Visuomeninė organizacija
"Budraičių bendruomenė"
budraiciubendruomenekelme@gmail.com
Telefono numeriai +370-612-25756
+370-614-40608Budraičių bendruomenė įkūrė bibliotekėlęRegina Musneckienė
„Kelmės krašto“ redaktorė

     Budės savanoriai
     Į bibliotekėlės atidarymą susirinkę kaimo žmonės iš karto užsiregistravo sudaromame budėjimo grafike. Jie turės ateiti į bendruomenės namus, užkurti židinį ir pabūti kelias valandas, kol jį pakeis kitas bendruomenės narys. Bendruomenės namai bus atdari, kad čia galėtų užsukti naują laikraštį norintys paskaityti žmonės. Bibliotekoje kaimo žmonės internetu, per skypą galės pabendrauti su užsienyje gyvenančiais vaikais, paskaityti žurnalų, atsigerti arbatos, pasikalbėti, išsirinkti patinkančią knygą. Tiesa, knygų bibliotekėlėje dar nedaug. Dalis solidžių leidinių nupirkta iš projektinių lėšų. Iš bendruomenės įmonės lėšų užsakytas „Šiaulių kraštas“, „Kelmės kraštas“ ir dar keletas kaimo žmones dominančių laikraščių bei žurnalų. Kai kurie kaimo bendruomenės nariai patys yra užsisakę laikraščių. Perskaitę juos atneš į bendruomenės namų skaityklą. Vietos gyventojai paaukojo ir knygų.
 
      Idėja tapo kūnu
      Idėją bendruomenės trijų kartų namuose įkurti skaityklą ir bibliotekėlę iškėlė kaimo bendruomenės taryba, nes prieš aštuoniolika metų kaime buvo panaikinta biblioteka. Nuo tada žmonės neturėjo kur paskaityti laikraščio, pasiimti knygos. Bendruomenės namuose dar buvo likę laisvų patalpų bibliotekai ir skaityklai. Tačiau jas reikėjo įrengti. Vienai iš aktyviausiųjų bendruomenės narių Virginijai Žurbenkienei rašant projektus ir gaunant lėšų iš įvairių programų, kaimo bendruomenės „Trijų kartų namuose“ įrengta salė, virtuvėlė, vestibiulis su židiniu, nupirkta reikalingiausių baldų. Parengus projektą ir gavus lėšų iš Pasaulio aplinkos fondo, bendruomenė įkūrė mikroįmonę, kuri perdirba ekologišką žemės ūkio produkciją.
      Atgaivinti biblioteką kaimo žmonės nusprendė iš savų lėšų. Bendruomenės mikroįmonei vadovaujanti Virginija Žurbenkienė iš įmonės uždirbtų lėšų nupirko dalį reikalingų medžiagų. Apie statybas išmanantis buvęs pedagogas Benediktas Andrulis, bendruomenės seniūnas, vadovavo remonto darbams. Pats iš savos medienos padarė grindjuosčių ir durų staktas. Kartu su savanoriu meistru Rimantu Petrausku rūpinosi patalpų įrengimu. Juos konsultavo statybų verslu užsiimantis kelmiškis Raimundas Dikavičius. Budraičių kaimo bendruomenės pirmininkė Virginija Umantienė rūpinosi, kad prie remonto darbų talkintų ir kiti kaimo žmonės. Beje, žmonės aukojo ir asmeninių lėšų. Galiausiai buvo įrengti du kambariai, kurių viename įsikūrė bibliotekėlė, kitoje - skaitykla. Kai kas abejojo, jog bendruomenė savo jėgomis susiremontuos patalpas ir įkurs biblioteką. Tačiau bendruomenė įrodė, jog kaimo žmonės gali susitelkti ir padaryti tai, ką užsibrėžę.
 
       Kol kiti verkšlena, Budraičiai daro
      „Gerai, kad Budraičiai turi variklį - Virginiją Žurbenkienę,- per bibiotekėlės atidarymą sakė Tytuvėnų apylinkių seniūnas Valdas Ivanauskas. Ši moteris visuomet turi gerų idėjų. Gal kitam ir į galvą nešautų kaime įkurti biblioteką ir skaityklą. Ji rašo projektus. Pritraukia į kaimą daug lėšų. Sugalvojo įkurti ekologiškus produktus perdirbančią įmonę, kuri sėkmingai veikia. Kol kiti prašinėja ir verkšlena, Budraičiai daro. O dabar plėtoja ir savanorystės idėją.“
       „Tai trijų pagrindinių žmonių Virginijos Žurbenkienės, Virginijos Umantienės ir Benedikto Andrulio nuopelnas,- kalbėjo bendruomenės tarybos narė Justina Viržintienė. Tai jų dovana Nepriklausomybei. Artėja Vasario šešioliktoji. Šie žmonės turi pilietinę teisę didžiuotis. Tai, ką jie daro dėl mūsų kaimo, nėra vien tik darbas. Tai auka. Kiek negatyvo reikia įveikti, kol ką nors padarai. 
Turi riste ristis, kol įveiki kaimo inerciją“
        Bendruomenės nariai pasidžiaugė, jog pavyko įgyvendinti sulčių spaudimo projektą. „Praėjusį rudenį pradėta teikti sulčių spaudimo paslauga vietos gyventojams,- kalbėjo Virginija Žurbenkienė. Kaimo žmonės galėjo vietoje išsispausti sulčių. Porą mėnesių vienas kaimo gyventojas turėjo apmokamą darbą. Mokėjome mokesčius „Sodrai“. Tiesa, bendruomenės įmonė gavo tik 160 litų pelno. Tačiau kaimo žmonėms buvo patogu, tad šią paslaugą teiksime ir kitą rudenį.“
        Budraičių bendruomenės tarybos veikla plėtojama jau 10 metų: organizuojamos popietės, ekskursijos, bendruomenės namuose veikia būreliai. Dirbama su jaunimu. Šiuo metu užsiėmimų ciklą 14-18 metų paaugliams „Berniukų galimybių stiprinimas Lietuvoje“ veda Liuda Adomavičienė ir Dalia Kačenauskienė. Vyksta susitikimai su sveikatos specialistais. Rengiamos kaimo šventės. Per Vėlines pagerbiami kaimo mirusieji - už juos aukojamos Šv. Mišios Tytuvėnų bažnyčioje, grįžus giedama bendruomenės salėje.
 
       V.Žurbenkienės prierašas: šis R.Musneckienės straipsnis, išspausdintas 2012m. vasario 4d. „Kelmės krašte“, rado atgarsį „Lietuvos ryte“, „Lietuvos žiniose“, Lietuvos radijuje. Sulaukėme skambučių iš Vilniaus, Kauno – žmonės padovanojo asmeninių knygų, o kovo 16-ąją gavome džiugią žinią iš Liuksemburgo lietuvių bendruomenės atstovės Ingos Lukoševičiūtės, kuri apie mūsų įkurtą bibliotekėlę sužinojo klausydamasi Lietuvos radiją: „Liuksemburgo lietuvių bendruomenė džiaugiasi galėdama jums pranešti, kad tarp dešimties šiemet remiamų bibliotekų pateko ir jūsų bendruomenės biblioteka. Padovanosime 28 naujas knygas suaugusiems, vaikams ir paaugliams <...>“

Pirmuosius būsimosios bibliotekos skaityklos remonto darbus pradėjome 2010m.
Bendruomenės seniūnas B.Andrulis su savanoriais rengia patalpas bendruomenės bibliotekai - skaityklai 2011m. Staktoms ir grindjuostėms Benediktas padovanojo savo medieną ir pats jas pagamino.
2012m. vasario 1d. įvyko bibliotekos - skaityklos atidarymas, kuriame dalyvavo Tytuvėnų apylinkių seniūnijos seniūnas V.Ivanauskas.
Taip dabar atrodo įrengta skaitykla. Čia galima skaityti ir bendrauti, vaišintis arbata (cukrus ir arbata - iš bendruomenės įmonės lėšų).
Bibliotekos patalpoje yra 3 kompiuteriai, kopijuoklis, internetas, 3 talpios sekcijos dalys knygoms ir žurnalams.
Bibliotekos - skaityklos sumanytoja V.Žurbenkienė čia taip pat naudojasi įranga tvarkydama bendruomenės įmonės dokumentus, ruošdama renginius
Prie bendruomenės pirmininkės V.Umantienės įrengto  židinio moterims malonu bendrauti.
Bendruomenės taryba čia aptaria bendruomenės veiklą.
Mažųjų ir suaugusiųjų  vakaronėse  skamba savanorio A.Vaičiaus dainos (aparatūrą bendruomenė įsigijo įgyvendindama projektus, skirtus jaunimo užimtumui).

| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |

  
Naujienos | Projektai | Apie Mus | Kontaktai

©2009-2017